Zaznacz stronę

Morsowanie Gniezno – rozpoczęcie sezonu morsowego 

Pomimo dość ciepłego dnia, w niedzielę 2 października Morsy Gniezno rozpoczęły kolejny sezon kąpielowy w Gnieźnie. Nad Jeziorem Winiary zebrało się ponad 70 morsów. I pamiętajcie: morsowanie jest dla ludzi, którzy lubią ciepło

Rozpoczęcie sezonu morsowego w Gnieźnie

Rozpoczęcie sezonu morsowego w Gnieźnie – foto. Natalia Ciesielska

Grupa morsów – Królewskie Morsy Gniezno – rozpoczęła swoją działalność w sierpniu 2016 roku. W skład grupy wchodzą najbardziej aktywne osoby w zakresie promocji tej aktywności w Gnieźnie. Dzięki temu gnieźnianie oraz wszyscy chętni z okolicznych miejscowości mają możliwość korzystania z zimnych kąpieli w super atmosferze pod okiem doświadczonych kolegów i koleżanek.

Pierwszym miłym sukcesem nowej/starej grupy było rozpoczęcie Sezonu morsowego 2016/2017 w Gnieźnie. Na Plaży Miejskiej zebrało się prawie 80 osób z Gniezna i okolic oraz liczna grupa gości z Elbląga, Gdańska, Łeby. Nie zabrakło również przedstawicieli Morsów Klima Września!

Morsy Klima Września - foto. Natalia Ciesielska

Morsy Klima Września – foto. Natalia Ciesielska

3..2..1.. START!

Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się od krótkiego przypomnienia zasad bezpieczeństwa dotyczących zimowych kąpieli. Morsowanie gniezno musi być aktywnością w pełni świadomą. W dużym skrócie zaprezentowano Harmonogram morsowania na bieżący sezon.

Następnie wszyscy zebrani rozpoczęli wspólną rozgrzewkę, którą poprowadził Mateusz Kosmaczewski, gnieźnieński trener personalny.

Rozgrzewka przed wejściem do wody - Mateusz Kosmaczewski foto. Natalia Ciesielska

Rozgrzewka przed wejściem do wody – Mateusz Kosmaczewski foto. Natalia Ciesielska

Odpowiednio rozgrzani, niezależnie od wieku i płci, wszyscy wspólnie wbiegli do wody. Duża liczba osób to osoby, które odważyły się po raz pierwszy wejść do zimnej wody. Nasz artykuł o morsowaniu dzieci, rozwiał pewne wątpliwości części rodziców, dzięki czemu dwoje nowych dzieci rozpoczęło swoją przygodę z morsowanie Gniezno.

Po wyjściu z wody, dla każdego morsa oraz wszystkich zebranych gości na Plaży Miejskiej, czekał ciepły posiłek oraz gorąca herbata, którą zapewnił dla Królewskich Morsów Gniezno, Urząd Miejski w Gnieźnie.

Więcej relacji z naszego wydarzenia znajdziecie w lokalnych serwisach informacyjnych:

 1. Gniezno24.com
  Morsy rozpoczęły sezon!
 2. e-gniezno.pl
  Gnieźnieńskie morsy rozpoczęły sezon
 3. informacjelokalne.pl 
  MORSY ZAINAUGUROWAŁY NOWY SEZON! TO JEST DOBRE NAWET NA DEPRESJĘ!
 4. moje-gniezno.pl
  W niedzielę gnieźnieńskie morsy rozpoczęły sezon. Do wody weszło ok. 60 osób.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wielkiego rozpoczęcia sezonu morsowego w Gnieźnie.