Zaznacz stronę

Rekord Guinnessa

Gnieźnieńskie morsy uczestniczyły w ogólnopolskim biciu rekordu Guinnessa, które odbyło się 13 grudnia 2015 roku nad Jeziorem Winiary.

Rekord Guinessa - Morsy Gniezno

Morsy Gniezno podczas bicia rekordu Guinnessa – zdjęcie Gniezno24.com

Głównym organizatorem ogólnopolskiej próby pobicia rekordu Guinessa w kategorii „Największej ilości równocześnie kąpiących się morsów w wielu miejscach” jest Centrum Promocji i Informacji Turystycznej Gminy Mielno. Królewskie Morsy Gniezno przyłączyły się do akcji jako jedna w wielu lokalizacji w Polsce.

W niedzielę, 13 grudnia 2015, o godzinie 12:00 79 osób wspólnie weszło do zimnej wody Jeziora Wianiary. Pomimo delikatnego deszczu oraz wiejącego wiatru, morsy Gniezno stanęły na wysokości zadania i poprawnie zaliczyły próbę. Temperatura wody wynosiła 5 stopni. Do rekord Guinnessa zaliczyliśmy 76 osób, gdyż 3 dzieci wyszło z wody przed upływem regulaminowych 3 minut. Gratulujemy wszystkim za udział, a dzieciom za odwagę i piękną postawę walki!

Dla nas morsów taka pogoda jest bardzo dobra, wiatr nie jest zbyt przyjemny, ale temperatura jest w sam raz. Odczuwamy to zimno, natomiast dobrze sobie z nim radzimy i dlatego zachęcamy wszystkich, którzy marzną, aby dołączyli do nas w każdą sobotę i niedzielę, żeby wzmocnić organizm. Gwarantuję, że na pewno po 2-3 morsowaniach człowiek będzie się czuł lepiej!

powiedział Waldemar Rychert organizator wydarzenia.

Liczba uczestników, ich dane osobowe, oświadczenia sędziów oraz stewardów, zestaw zdjęć oraz film z całego wydarzenia zostały przekazane do Głównego Organizatora. Z niecierpliwością czekamy na ostateczny wynik!

Aktualizacja: 2016-09-04

Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy oficjalnych wyników rekord Guinnessa od Głównego Organizatora. Uzasadnieniem zaistniałej sytuacji jest odejście z pracy osób, które oddelegowane były do tego projektu z ramienia Guinness World Records. W późniejszym czasie poinformowano nas, iż kolejne o późnienie wynika z awarii głównego serwera w organizacji Guinness.

Nadal czekamy za oficjalnymi wynikami! Gdy tylko je otrzymamy poinformujemy Was niezwłocznie! Każdy uczestnik otrzyma Dyplom potwierdzający jego udział w pobitym rekordzie.


Galeria

Autorem i właścicielem zdjęć jest: Gniezno24.com