Zaznacz stronę

Dziękujemy Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie za certyfikat. Grupa osób, która miała przyjemność brać udział w tym wydarzeniu czekała na niego z utęsknieniem.

Mamy nadzieję na kolejną imprezę tego typu 🙂 Jest nas, morsów, w całej Polsce o wiele więcej niż w 2015 roku! Więc pobicie rekordu będzie formalnością.

Dla tych, którzy dołączyli do Królewskich i nie brali udziału w biciu rekordu, krótkie podsumowanie:

Aparat, kamera, megafony, sędziowie i stewardzi. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Frekwencja 79 osób z Gniezna i okolic, wielu pierwszy raz morsujących. Do rekordu zaliczono 76 (3 nie spełniły określonych w regulaminie wytycznych). Wtedy jeszcze kilkanaście osób pod banderą Mrozik (który chyba nie funkcjonuje), obecnie wszyscy lub większość są w Królewskich Morsach Gniezno. Dobre humory dopisywały 🙂

Film promocyjny:

„Tony papierów” 🙂 na każde 10 osób przypadało 2 świadków i 1 steward. Czyli u nas było 16 świadków i 8 stewardów, fotograf i kamerzysta. Loki przeprowadził profesjonalną rozgrzewkę, a Karuś serwował posiłki regeneracyjne 🙂 Gościł na plaży również Prezydent Gniezna, który pozytywnie odpowiedział na nasze zaproszenie i objął Patronat Honorowy nad imprezą.

Przygotowanie finalnych materiałów, dokumentów i wysyłka zajęły ok. 5 dni, gdy ostatecznie 18.12.2015 00:33 zostały wysłane!

Do Próby bicia rekordu zgłosiło się 70 lokalizacji. Niestety część nie została uznana, ze względu na niemożliwość jednoznacznego ustalenia ilości osób. Ostatecznie zaliczono 42 lokalizacje, a w nich 3717 osób. Z różnych przyczyn cała procedura zajęła, aż 2 lata! Ale w końcu jest i to się liczy!

Gratulacje dla Wszystkich, którzy przyczynili się do ustanowienia rekordu w „Największej liczbie osób jednocześnie morsujących w wielu lokalizacjach”.

Pozdrawiam,
Waldemar Rychert
organizator Próby Bicia Rekordu Guinnessa w Gnieźnie.

Z racji tego, że odezwała się do mnie osoba, która twierdzi, że przypisuję sobie prace innych osób, postanowiłem jasno wypunktować – rozliczyć się z tego co zrobiłem w sprawie bicia rekordu Guinessa:
całość spraw formalnych – zgłoszenie, wypełnienie dokumentacji, uzupełnienie luk, przygotowanie zdjęć i filmu do wysyłki;
kontakt z mediami, artykuły promocyjne;
przygotowanie grafiki i plakatów;
pozyskanie sponsora na wydruk plakatów – Drukarnia Majorczyk;
darmowy kolportaż plakatów w SM Gniezno i MPK Gniezno;
promocja w internecie,
pozyskanie sponsora – UM Gniezno – sponsor kateringu,
pozyskanie sponsora – TREPKO – wypożyczenie kamery, aparatu cyfrowego i megafonów;

Zdjęcie: Gniezno24.com
Relacja z wydarzenia: https://gniezno24.com/aktualnosci/item/5761-morsy-bily-rekord-guinnessa